Instytut Podstawowych
Problemów Techniki
Polskiej Akademii Nauk

ul. Pawińskiego 5B
02-106 Warszawa

tel. +48 22 826 12 81 (centrala)

director@ippt.pan.pl
www.ippt.pan.pl

Konkurs na stanowisko adiunkt/postdoc w projekcie NCN OPUS (plese scroll down for English)

„Heterogeniczność między-komórkowej krzyżowej sygnalizacji cytokin: wypełnianie luk między pochodzeniem molekularnym a implikacjami translacyjnymi”

BSP/DSP/110-50/2022

Instytucja:                              Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Stanowisko:                           adiunkt/postdoc

Dyscyplina naukowa:             biologia systemowa

Termin składania ofert:         16 stycznia 2023r.

Pozycja zaczyna się:            1 lutego 2023

Czas trwania projektu:          do września 2025

Lider projektu:                       dr hab. Michał Komorowski

Opis Projektu:

Modele ex-vivo nowotworów w połączeniu z wysokoprzepustowymi eksperymentami oraz uczeniem maszynowym otwierają nowe możliwości dla spersonalizowanej medycyny. Głównym celem projektu jest rozwój metodologii łączącej wysokoprzepustowe modele ex-vivo nowotworów z uczeniem maszynowym w celu selekcji biomarkerów dla spersonalizowanego leczenia pacjentów onkologicznych.

Kluczowe obowiązki obejmują:

1. Przeprowadzanie eksperymentów  wysokiej przepustowości

2. Analiza wyników i projekt eksperymentów

3. Przygotowywanie manuskryptów

4. Opieka nad doktorantami

Profil kandydatów/wymagania:

1. Wykształcenie w dziedzinie biologii, farmakologii, biotechnologii lub pokrewnych

2. Stopień doktora

3. Wysoka motywacja i umiejętności do samodzielnego prowadzenia badań

4. Dobre umiejętności pisania i komunikacji naukowej

5. Co najmniej dwie publikacje w renomowanym czasopiśmie, jeden pierwszo-autorski

Oferujemy:

  1. Ekscytujące zadania badawcze
  2. Atrakcyjne wynagrodzenie
  3. Umowę o pracę
  4. Współpraca międzynarodowa
  5. Wsparcie w rozwijaniu nowych umiejętności
  6. Wsparcie w ubieganiu się o dodatkowe środki i stypendia
  7. Kreatywne, innowacyjne i przyjazne środowisko pracy

Wymagane dokumenty:

1. List motywacyjny

2. CV wraz z wykazem publikacji

3. Dwa kontakty dla listów referencyjnych

4. Kopia dyplomu doktora

5. Podpisane oświadczenie: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy na  potrzeby niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji prowadzonego przez IPPT PAN z siedzibą w Warszawie, ul. A. Pawińskiego 5B, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia (UE) 2016/679 Parlamentu i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia  dyrektywy 95/46 / WE (RODO)”

Prosimy o przesłanie dokumentów na adres:

Więcej informacji na temat stanowiska można znaleźć na stronie (adres strony internetowej): sysbiosig.org

Post-doc/assistant professor offer within the NCN OPUS scientific project

“Cell-to-cell heterogeneity of cross-wired cytokine signaling: filling the gaps between molecular origins and translational implications”

INSTITUTION: Institute of Fundamental Technological Research, Polish Academy of Sciences

Position in the project:          postdoc/assistant professor

Scientific discipline:               systems biology

Deadline:                               January 16, 2023

Position starts on:                  February 1, 2023

Project duration:                   September 2025

Project Leader:                      dr hab. Michał Komorowski

Project description:

Recent developments in disease ex-vivo models, high-throughput experimentation and machine learning open new frontiers for personalized medicine.  The main goal of the project is to develop methodology for high-throughput ex-vivo cancer models allowing machine learning modeling of treatment response in cancer patients.

Key responsibilities include:

1.            High-throughput experimentation using in-vitro cancer models

2.            Design of experiments

3.            Manuscript preparations

4.            Supervision of PhD students

Profile of candidates/requirements:

1.            Background in biolog, pharmacology, biotechnology or related fieled

2.            PhD degree

3.            High motivation and skills to perform independent research

4.            Good writing and science communication skills

5.            At least two publications in a reputable journal, one first author

We offer:

1.            Exciting research tasks

2.            Generous salary

3.            Employment contract

4.            International collaborations

5.            Support to develop new skills

6.            Support in application for additional funding and scholarships

7.            Creative, innovative and friendly work environment

Required documents:

1.            Motivation letter

2.            CV including list of publications

3.            Two contacts for reference letters

4.            Copy of PhD certificate

5.            Signed statement: “I agree to the processing of personal data contained in my job offer for the needs necessary to carry out the recruitment process conducted by IPPT PAN with headquarters in Warsaw, ul. A. Pawińskiego 5B, according to art. 13 para. 1 and 2 of Regulation (EU) 2016/679 of the Parliament and of the Council of 27 April 2016 on the protection of individuals with regard to the processing of personal data and the free movement of such data and the repeal of Directive 95/46 / EC (RODO)..”

Please submit the documents to:

For more details about the position please visit (website/webpage address): sysbiosig.org

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. środa, 23 listopad 2022 14:36 Agnieszka Milczarek
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 19 grudzień 2022 15:36 Agnieszka Milczarek