Instytut Podstawowych
Problemów Techniki
Polskiej Akademii Nauk

ul. Pawińskiego 5B
02-106 Warszawa

tel. +48 22 826 12 81 (centrala)

director@ippt.pan.pl
www.ippt.pan.pl

Konkurs na stanowisko „doktorant” w projekcie badawczym

Sonata Bis  Narodowe Centrum Nauki

Wielofunkcyjne nanostrukturalne platformy do politerapii ran wywołanej

światłem

Multifunctional smart nanostructured platforms for light-triggered wound

healing polytherapy

INSTYTUCJA:                                     Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

MIASTO:                                             Warszawa

DYSCYPLINA NAUKOWA:                 Inżynieria biomedyczna

DATA OGŁOSZENIA:                          21 września 2022

TERMIN SKŁADANIA OFERT:            20 października 2022

DATA ROZSTRZYGNIĘCIA:                25 października 2022

SŁOWA KLUCZOWE:                          inżynieria materiałowa, inteligentne nanomateriały, biomateriały, systemy uwalniania leków

Informacje o projekcie:

Kierownik projektu: dr hab. Filippo Pierini

Źródło finansowania: Narodowe Centrum Nauki

Typ projektu: Sonata Bis

Czas trwania projektu: 35 miesięcy

Instytucja realizująca: Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN

Czynności biologiczne związane z gojeniem się ran są bardzo zróżnicowane, złożone i zależne od wielu czynników; dlatego procesy biologiczne związane z każdym obszarem rany zmieniają się w czasie. W związku z tym zdolność do uruchamiania strategii terapeutycznych na żądanie w określonym miejscu i czasie jest kluczowa dla opracowania idealnego biomateriału do gojenia ran. Aby przezwyciężyć te problemy, potrzebna jest nowa klasa materiałów, które mogą leczyć rany za pomocą różnych strategii terapeutycznych.

Badania te mają na celu zbadanie możliwości wykorzystania nanomateriałów zdolnych do naśladowania wielofunkcyjnego zachowania naturalnych struktur biologicznych w procesie gojenia się ran. Nowatorskie nanoplatformy wytworzone podczas projektu będą mogły łączyć kilka ukierunkowanych strategii terapeutycznych w jednym nanostrukturalnym materiale. Nanokompozyt zostanie utworzony przy użyciu hydrożelu i nanowłókien otrzymanych metodą elektroprzędzenia. Na koniec zostaną zbadane jego właściwości chemiczne, strukturalne i optyczne oraz biokompatybilność in vitro.

WYMAGANIA:

  1. Posiadanie statusu doktoranta w szkole doktorskiej przez cały okres trwania umowy
  2. Doświadczenie z zakresu rozwoju biomateriałów polimerowych
  3. Zainteresowanie metodami badań nanomateriałów polimerowych
  4. Umiejętność projektowania, wykonywania i oceny eksperymentów badawczych
  5. Umiejętność pracy w zespole badawczym na równi z umiejętnością pracy samodzielnej
  6. Umiejętność prezentowania wyników naukowych w języku angielskim, zarówno ustnie, jak i na piśmie

ZADANIA:

  1. Projektowanie i przeprowadzanie eksperymentów z zakresu elektroprzędzenia
  2. Opracowanie wzajemnie przenikających się sieci hydrożelowych na bazie polimerów przewodzących
  3. Charakterystyka morfologiczna, chemiczna, mechaniczna i optyczna otrzymanych nanomateriałów hydrożelowych (zaprojektowanie/wykonanie eksperymentów, analiza danych)
  4. Przygotowywanie raportów
  5. Prezentacja wyników naukowych, publikowanie prac w czasopismach naukowych

OFERUJEMY:

  • Stanowisko „doktorant” w jednym z najwyżej ocenianych instytutów badawczych w Europie
  • Umowa o realizację i finansowanie stypendium naukowego dla młodego naukowca w projekcie badawczym
  • Dostęp do nowoczesnej aparatury badawczej
  • Możliwość interdyscyplinarnej współpracy z zagranicznymi partnerami
  • Możliwość uczestnictwa w konferencjach naukowych i szkoleniach

WARUNKI ZATRUDNIENIA:

  • Forma zatrudnienia: umowa o realizację i finansowanie stypendium naukowego dla młodego naukowca w projekcie badawczym na okres 35 miesięcy
  • Budżet przewidziany na stypendium z projektu NCN: do 5000 zł / miesiąc oraz możliwość uzyskania stypendium doktoranckiego jako doktorant Szkoły Doktorskiej.
  • Planowana data rozpoczęcia zatrudnienia: 01 listopada 2022

Rekrutacja zgodnie z Regulaminem Przyznawania Stypendiów Naukowych NCN w Projektach

Badawczych Finansowanych ze Środków Narodowego Centrum Nauki

PRZYSTĘPUJĄC DO KONKURSU NALEŻY DOSTARCZYĆ:

  • List motywacyjny
  • CV
  • List referencyjny plus dodatkowo dane kontaktowe do osoby mogącej wystawić referencje
  • Do dokumentów należy dołączyć oświadczenie:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy na potrzeby niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji prowadzonego przez IPPT PAN z siedzibą w Warszawie, ul. A. Pawińskiego 5B, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia (UE) 2016/679 Parlamentu i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 / WE (RODO)."

OKRES ZATRUDNIENIA:

Umowa o realizację i finansowanie stypendium naukowego dla młodego naukowca w projekcie badawczym – 35 miesięcy.

ZGŁOSZENIA PROSIMY KIEROWAĆ:

Dr. hab. Filippo Pierini

Dodatkowych informacji udziela:

WYBRANI KANDYDACI ZOSTANĄ ZAPROSZENI NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ PRZED KOMISJĄ REKRUTACYJNĄ

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. środa, 21 wrzesień 2022 09:46 Agnieszka Milczarek